След като един от последните ROG модели на ASUS, GL552VW, пожъна голям успех сред геймърските потребители, тайванската компания реши да пусне в продажба и 17-инчова конфигурация, която се появи сравнително бързо на пазара, „набирайки“ висока популярност още от началото. Това не бива да ни учудва, тъй като ROG GL752VW се характеризира отново с добро съотношение на цена/производителност, а разликата се откроява най-вече при дисплея – той е TN, на мястото на IPS матрицата, която забелязахме при GL552VW.
Нямаме тъпрение да видим как тази промяна от страна на ASUS ще се отрази на по-новия модел от линията ROG. Останалите компоненти не са променени, което ни радва, тъй като останахме повече от доволни при ревюто на по-малкия събрат.
Освен липсата на разлики при компонентите, дизайнът също не е променен. Очакваме ROG GL752VW да покаже малко по-къс живот на батерията, взимайки предвид неговите размери и батерията, която отново е 4-клетъчна 48Wh. Въпреки това, се надяваме, че резултатите при охлаждането и производителността отново ще са на ниво – черти, които отличиха ROG GL552VW от стандартните геймърски лаптопи. Нека не „гадаем“ повече и да ви представим нашето подробно ревю на ASUS ROG GL752VW.
Повече информация относно ROG GL752VW, както и възможност за закупуването му, може да намерите в онлайн магазина на Laptop.bg:
http://laptop.bg/laptops-asus-ROG_GL752-asus_rog_gl752vw_t4255d
Съдържание
В кутията
Лаптопът идва в обикновената геймърска ASUS ROG кутия, в която освен устройството, ще намерите захранващ кабел, захранване, потребителско ръководство, кърпичка за почистване и лента, с която може да подредите своите кабели.
Дизайн и конструкция
Както вече казахме по-горе, разлика в дизайна на двете устройства липсва. Материалът, с който е изработен ROG GL752VW е абсолютно същият, какъвто видяхме при ROG GL552VW, компонентите, които са включени към лаптопа също, а красивият външен вид е непроменен.
Капакът на устройството е покрит с черна пластмаса, а към нея, по средата, е добавенa и наподобяваща алуминий зона, в центъра на която намираме намираме логото на ASUS ROG (Republic of Gamers). Пантите на лаптопа са стабилно прикрепени към шасито (липсват „вибрации“), а екранът може да се повдигне с една ръка без особени проблеми. Отпечатъци и петна се оставят сравнително трудно, което е добра новина, ако обичате да похапвате пред устройството си.
В долната си част, пластмасата е доста здрава, а върху нея намираме интересни шарки, които придават още по-агресивен вид на лаптопа. Както и при предишния модел, ASUS не са добавили допълнителни изходи, през които да навлиза студен въздух, ако използвате допълнителен „външен“ охладител, но не смятаме, че това ще ви се наложи, тъй като GL552VW е с подобен дизайн и не засякохме проблеми с температурата. Също така, захванат единствено с две болтчета, ще намерите сервизния капак, който покрива RAM слотовете, твърдия диск и SSD-то, което е монтирано към M.2 порта – бихме казали, че ако желаете ъпгрейд на машината, този дизайн е във ваша полза.
Страните на лаптопа отново са сравнително дебели – 40.29 мм, но в сравнение с 15-инчовия модел, ROG GL752VW предлага малко повече портове, което е добре дошло за повечето потребители. От лявата страна намираме изхода, благодарение на който захранваме устройството, mini DisplayPort-а, HDMI, RJ-45 и по един USB 3.0 и USB 3.1 Type-C портове. От тази страна се намират и въздухоотводите на охлаждащата система, което е плюс, тъй като при продължителните гейминг сесии ръката ви няма да бъде „атакувана“ от топъл въздух.
Отдясно се намират два жака, към които може да свържете вашите слушалки и микрофон, DVD записвачката, както и два USB 2.0 порта – за съжаление, ASUS са добавили единствено един USB 3.0 порт, което е учудващо, имайки предвид размера на устройството. Все пак може да използвате USB 3.1 Type-C пора, но периферните устройства, които използват този вид за свързване са сравнително малко до момента.
Повдигайки капака, пред нас се открива снабдена с червена подсветка клавиатура, която освен агресивност, ще ви помогне при писането в моментите, в които работите на ограничена светлина. Освен красив дизайн, клавиатурата предлага и комфорт. Това се дължи на клавишите, които са доста отчетливи и предлагат дълъг ход, който е напълно подходящ за гейминг и писане, както и достатъчно разстояние между отделните бутони. Отново мултимедийните бутони са „забравени“, което е един малък минус за тези от вас, които обичат по време на игра, да имат контрол върху музиката. Налице са обаче, разбира се, функционални клавиши, а и NumPad блок е наличен.
Тъчпадът, който се намира почти централно под клавиатурата, е отчетлив на нашите движения и не издава странни звуци когато го натискаме. Почти сигурни сме, че е абсолютно същият, който ASUS са използвали при изработката на GL552VW, което е добра новина (тракпадът, който се намира при по-стария GL552JX не ни хареса). Интериорът около клавиатурата е полиран с някои красиви орнаменти, а над нея се намират и говорителите, благодарение на които се наслаждаваме на звука от GL752VW. Пластмасата, с която е покрит интериорът е магнит за отпечатъци, в сравнение с горната част на капака.
Може да заключим, че ASUS са си взели поука от по-малкия събрат на GL752VW и са включили най-важните черти на модела – висок клас компоненти, както и качествена клавиатура и страхотен тъчпад. Ако смятяте да използвате лаптопа си навсякъде и по всяко време и искате той да бъде неизменна част от вашето ежедневие, имайте предвид солидните за 17-инчовите устройства тегло и размери, които в случая са 3.52 кг и дебелина от 40 мм. Ако това е от голямо значение за вас, в тази ценова категория, малко по-скъпа, но сравнително лека, е алтернативата на Acer, Aspire V17 Nitro – Black Edition (VN7-792G).
Дисплей и звук
Дисплеят на ASUS GL752VW има Full HD панел с TN матрица и антиотражателно покритие, модел N173HGE-E11. Диагоналът му е 17.3-инчов (43.94 см), а резолюцията 1920 х 1080 пиксела. Съотношението на страните е 16:9, плътността на пикселите – 127 на инч, стъпката им – 0.2 х 0.2 мм. Екранът се превръща в Retina при наблюдение от дистанция, по-голяма или равна на 69 см (от това разстояние окото спира да разграничава отделните пиксели)..
ASUS GL752 е с TN матрица, но поне в хоризонталната равнина ъглите на видимост са достатъчно комфортни. Разбира се, не може да става сравнение с IPS, а хард-геймърите все още държат на по-малкото време за реакция на пикселите (показано долу). Предлагаме снимки под ъгъл от 45°, за оценка качеството на изображението.
Измерената средна стойност на максималната яркост преди профилиране е 272 cd/m2, с максимално отклонение от 17% (на границата на допустимото) върху повърхността на екрана. Средната стойност на цветовата температура, измерена върху бял екран и максимална яркост, е 7940K – дневен тип, по-студена от стандартната в sRGB (D65 – Illuminant white point) (6500К) светлина.
Цветопредаване
На следващата фигура са изобразени цветовете и покритието в sRGB цветовото пространство (прието е за стандарт при работа в интернет и HDTV) от дисплея на ASUS GL752. Показваме границите на човешкото цветно зрение посредством „CIE 1976 Uniform Chromaticity Diagram“, чрез която може да добиете представа за обхвата и точността на цветовете на вашето устройство. Във вътрешността на черния триъгълник са стандартните цветове, използвани от цифровата телевизия и интернет – rec.709/sRGB, а по-широкото Adobe RGB цветово пространство е територия на качествените фотоапарати и изображенията, предназначени за печат. Цветовете в черния триъгълник се използват практически навсякъде от милиони потребители и точното им възпроизвеждане е от ключово значение за качеството на дисплея.
Фигурите са с нанесени измервания, преди и след профилиране. Цветните кръгчета са цветовете с 25, 50, 75 и 100-процентна наситеност, а с белите кръгчета са отбелязани резултатите. Профилът е създаден при Luminance 140 cd/m2 , бяла точка D65 (Illuminant white point – D65), gamma BT. 1886.
Контрастът е висок – 1200:1 преди и 850:1 след профилиране.
Дисплеят на ASUS GL752 покрива почти цялото sRGB цветово пространство (95% преди и 97% след профилиране), в картината ще присъстват и цветовете с висок процент на наситеност.
Тествахме дисплея посредством мостри от 24 цвята, съдържащи често срещани цветове и такива, които окото добре разпознава – например тъмна и светла човешка кожа, синьо небе, тревисто зелено, портокалово.
Точността на част от цветовете, преди и след профилиране в sRGB представяме графично чрез долните хистограми.
Трептене на подсветката
Светлината от дисплея на ASUS GL752 е широчинно-импулсно модулирана, с изключение позиция на плъзгача за яркост на максимум.
Решението на този проблем обаче идва като безплатен подарък от Laptop.bg – пакет от профили, включващ такъв за Защита на здравето, който освен, че редуцира влиянието на вредната синя светлина, минимизира широчинно-импулсната модулация. Повече за самите профили можете да прочетете ТУК.
Изводи
Дисплеят на ASUS GL752 е типично геймърски – има висока резолюция, малко време за реакция на пикселите, прилични ъгли на видимост в хоризонтална посока и лоши във вертикална. Цветовете са му точни (след профилиране), наситени и с висок контраст. Светлината пулсира, но с относително висока честота – 1kHz.
Звук
Звукът на ASUS GL752 е стерео с много добро възпроизвеждане на целия диапазон от ниски, средни и високи честоти. Тоновете са ясни, отчетливи и детайлни с много добра максимална сила на звука.
Технически характеристики
Процесор | Intel Core i7-6700HQ (4-ядрен, 2.60 -3.50 GHz, 6MB кеш) |
---|---|
RAM | 8GB (1x 8192MB) – DDR4, 2133GHz |
Видеокарта | NVIDIA GeForce GTX 960M (4GB GDDR5) |
HDD/SSD | 128GB M.2 SATA SSD + 1TB HDD (5400 rpm) |
Дисплей | 17.3-инчов (43.94 cm) – 1920 x 1080 (Full HD), TN, матов |
Оптично устройство | DVD записвачка |
Свързаност | LAN 10/100/1000 Mbps, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0 |
Допълнително |
|
Батерия | 4-cell 48Wh (3200 mAh) Li-Polymer батерия |
Дебелина | 40.29 mm |
Тегло | 3.040 kg |
Софтуер
Лаптопът пристигна при нас с предварително инсталирана Windows 10 (64-битова), но ако смятате да правите чиста инсталация или преинсталация на настоящата операционна система, може да свалите драйвери от официалния сайт на ASUS: https://www.asus.com/ROG-Republic-Of-Gamers/ROG-GL752VW/HelpDesk_Download/
Батерия
Учудващо (…или не толкова), батерията, която намерихме в модела, е същата, която срещнахме и в 15-инчовия ASUS ROG GL552VW – 4-клетчна, 48Wh. След като устанохвихме тази новина, тъй като предишния модел ни предложи дълъг живот на батерията, очаквахме и при по-големия събрат резултатите да бъдат толкова позитивни или поне близки до тези, които регистрирахме при GL552VW. Тези наши надежди се оповават на същия хардуер, с който е снабден 17-инчовото устройство, както и TN матрицата, която е по-енергийно ефективна, в сравнение с IPS. За съжаление обаче, се оказа, че по-големият дисплей, въпреки че е TN, се нуждае от много по-висока консумация, за да работи напълно и резултатите, които отчетохме, не са съвсем близо до тези, които записахме при 15-инчовия модел от ROG линията. Може да ги видите по-долу, а ние проведохме нашите обичайни тестове при същите настройки – включен Wi-Fi, Power Saver режим и яркост на екрана – 120 cd/m2.
Интернет сърфиране
За да симулираме реално Интернет сърфиране, използваме наш скрипт, който автоматично прелиства над 70 Уеб сайта.
Резултат е посредствен, но и не съвсем лош, имайки предвид, че тестваме геймърски компютър – 209 минути (3 часа и 29 минути).
Видео
За всеки тест от този вид използваме едно и също видео с HD резолюция.
По-нискък резултат, но напълно достатъчен за гледане на филм или два – 181 минути (3 часа и 1 минута).
Гейминг
Променихме нашия начин за тест на батерията по време на гейминг сесия, и вече използваме вградения бенчмарт тест в играта F1 2015.
Както очаквахме, в най-тежкия тест, батерията издържа само 95 минути (1 час и 35 минути).
Процесор
Intel Core i7-6700HQ е представител на Skylake H семейството и е чип с висока производителност и голям разход на енергия – 45W. Това е напредък спрямо неговия предшественик – Core i7-4700HQ, но за сметка на това е на същото ниво като предишния модел – Core i7-5700HQ. Core i7-6700HQ притежава четири ядра с базова тактова честота от 2.6GHz, която може да стигне до 3.5GHz за едно активно ядро и 3.1GHz за четири активни ядра. Чипът поддържа така наречената Hyper-Threading технология, която емулира по едно виртуално ядро за всяко физическо такова и по този начин общия сбор на връзките става 8.
Освен това, производствения процес на чипа е 14nm FinFET и интегрира Intel HD Graphics 530 видеокартата с 24 EU (Executable Units), тактова честота от 350 – 1050 MHz. Котролерът поддържа до 64GB DDR3 или DDR4 RAM памет на 1600 или 2133 MHz съответно. Процесорът е подходящ за тежки приложения и игри.
Може да разгледате нашата класация на процесори тук: http://news.laptop.bg/klasacia-procesori
Информация за всички модели, които сме тествали с този процесор ще откриете тук: http://news.laptop.bg/procesor/intel-core-i7-6700hq
Резултатите са от Cinebench 11 теста (по-високият резултат е по-добър)
Лаптоп | Резултат | Разлика в резултата |
Цена | Разлика в цената |
|
---|---|---|---|---|---|
ASUS ROG GL752VW Intel Core i7-6700HQ (4-cores, 2.6 - 3.5 GHz) | 7.49 | ||||
ASUS ROG G552VW Intel Core i7-6700HQ (4-cores, 2.6 - 3.5 GHz) | 7.49 | ||||
Acer Aspire V17 Nitro Black Edition (VN7-792G) Intel Core i7-6700HQ (4-cores, 2.6 - 3.5 GHz) | 7.49 | ||||
Dell Inspiron 7559 Intel Core i5-6300HQ (4-cores, 2.3 - 3.2 GHz) | 5.39 | -38,96% |
Резултатите са от NovaBench CPU теста (по-високият резултат е по-добър)
Лаптоп | Резултат | Разлика в резултата |
Цена | Разлика в цената |
|
---|---|---|---|---|---|
ASUS ROG GL752VW Intel Core i7-6700HQ (4-cores, 2.6 - 3.5 GHz) | 830 | ||||
ASUS ROG G552VW Intel Core i7-6700HQ (4-cores, 2.6 - 3.5 GHz) | 831 | +0,12% | |||
Acer Aspire V17 Nitro Black Edition (VN7-792G) Intel Core i7-6700HQ (4-cores, 2.6 - 3.5 GHz) | 831 | +0,12% | |||
Dell Inspiron 7559 Intel Core i5-6300HQ (4-cores, 2.3 - 3.2 GHz) | 489 | -69,73% |
Резултатите са от Photoshop теста (по-ниският резултат е по-добър)
Лаптоп | Резултат | Разлика в резултата |
Цена | Разлика в цената |
|
---|---|---|---|---|---|
ASUS ROG GL752VW Intel Core i7-6700HQ (4-cores, 2.6 - 3.5 GHz) | 10.50 | ||||
ASUS ROG G552VW Intel Core i7-6700HQ (4-cores, 2.6 - 3.5 GHz) | 10.55 | +0,47% | |||
Acer Aspire V17 Nitro Black Edition (VN7-792G) Intel Core i7-6700HQ (4-cores, 2.6 - 3.5 GHz) | 10.58 | +0,76% | |||
Dell Inspiron 7559 Intel Core i5-6300HQ (4-cores, 2.3 - 3.2 GHz) | - |
Fritz
Fritz е шахматен бенчмарк, който тества изчислителните възможности на процесора с различни шахматни ходове. Intel Core-i7-6700HQ успя да направи 12.467 милиона хода за секунда. За сравнение, един от най-мощните компютри, Deep(er) Blue, е успял да реализира 200 милиона хода за секунда. През 1997 година Deep(er) Blue дори успя да победи популярния Гари Каспаров с 3.5 на 2.5.
Видеокарта
GeForce GTX 960M (4GB GDDR5) е графичен чип от висок клас, но се използва основно в по-бюджетни геймърски лаптопи. Той е част от Maxwell семейството и разполага с 640 CUDA ядра, заедно с 32 ROP и 53 текстурни ядра. В този случай той има 2GB VRAM, GDDR5. Скоростта на трансфер на паметта е 80.2GB/s и има 128-битова шина.
GTX 960M използва същото GM107 GPU ядро, което видяхме в миналогодишната 860М, но вече виждаме подобрена енергийна ефективност и допълнителна производителност. GM107 е клокнат малко повече спрямо миналогодишния модел – 1097 MHz базова честота и boost до 1176MHz. Чипът също поддържа 2048 х 1536 през VGA и 3840 х 2160 с DisplayPort и HDMI.
Може да разгледате нашата класация на видеокарти тук: http://news.laptop.bg/klasacia-video
Тук ще откриете полезна информация за всеки лаптоп, който сме тествали с тази видеокарта: http://news.laptop.bg/videokarta/nvidia-geforce-gtx-960m-2gb-gddr5
Резултатите са от 3DMark Cloud Gate (G) теста (по-високият резултат е по-добър)
Лаптоп | Резултат | Разлика в резултата |
Цена | Разлика в цената |
|
---|---|---|---|---|---|
ASUS ROG GL752VW NVIDIA GeForce GTX 960M (4GB GDDR5) | 30840 | ||||
ASUS ROG G552VW NVIDIA GeForce GTX 960M (4GB GDDR5) | 30847 | +0,02% | |||
Acer Aspire V17 Nitro Black Edition (VN7-792G) NVIDIA GeForce GTX 960M (2GB GDDR5) | 31423 | +1,86% | |||
Dell Inspiron 7559 Intel HD Graphics 5300 (споделена памет) | 31744 | +2,85% |
Резултатите са от 3DMark Fire Strike (G) теста (по-високият резултат е по-добър)
Лаптоп | Резултат | Разлика в резултата |
Цена | Разлика в цената |
|
---|---|---|---|---|---|
ASUS ROG GL752VW NVIDIA GeForce GTX 960M (4GB GDDR5) | 4425 | ||||
ASUS ROG G552VW NVIDIA GeForce GTX 960M (4GB GDDR5) | 4412 | -0,29% | |||
Acer Aspire V17 Nitro Black Edition (VN7-792G) NVIDIA GeForce GTX 960M (2GB GDDR5) | 4404 | -0,48% | |||
Dell Inspiron 7559 Intel HD Graphics 5300 (споделена памет) | 4421 | -0,09% |
Резултатите са от 3DMark (Sky Diver) теста (по-високият резултат е по-добър)
Лаптоп | Резултат | Разлика в резултата |
Цена | Разлика в цената |
|
---|---|---|---|---|---|
ASUS ROG GL752VW NVIDIA GeForce GTX 960M (4GB GDDR5) | 14401 | ||||
ASUS ROG G552VW NVIDIA GeForce GTX 960M (4GB GDDR5) | 14395 | -0,04% | |||
Acer Aspire V17 Nitro Black Edition (VN7-792G) NVIDIA GeForce GTX 960M (2GB GDDR5) | 14299 | -0,71% | |||
Dell Inspiron 7559 Intel HD Graphics 5300 (споделена памет) | 14632 | +1,58% |
Резултатите са от Unigine Heaven 3.0 теста (по-високият резултат е по-добър)
Лаптоп | Резултат | Разлика в резултата |
Цена | Разлика в цената |
|
---|---|---|---|---|---|
ASUS ROG GL752VW NVIDIA GeForce GTX 960M (4GB GDDR5) | 1278 | ||||
ASUS ROG G552VW NVIDIA GeForce GTX 960M (4GB GDDR5) | 1271 | -0,55% | |||
Acer Aspire V17 Nitro Black Edition (VN7-792G) NVIDIA GeForce GTX 960M (2GB GDDR5) | 1300 | +1,69% | |||
Dell Inspiron 7559 Intel HD Graphics 5300 (споделена памет) | 1250 | -2,24% |
Гейминг тестове
Tomb Raider (1080p, Low) | Tomb Raider (1080p, Medium) | Tomb Raider (1080p, Max) |
---|---|---|
154 fps | 71 fps | 35 fps |
F1 2015 (1080p, Low) | F1 2015 (1080p, Medium) | F1 2015 (1080p, Max) |
---|---|---|
60 fps | 45 fps | 34 fps |
Thief (1080p, Low) | Thief (1080p, Medium) | Thief (1080p, Max) |
---|---|---|
55 fps | 47 fps | 31 fps |
GTA 5 (1080p, Low) | GTA 5 (1080p, Medium) | GTA 5 (1080p, Max) |
---|---|---|
95 fps | 42 fps | 12 fps |
Middle-Earth: Shadow of Mordor (1080p, Low) | Middle-Earth: Shadow of Mordor (1080p, Medium) | Middle-Earth: Shadow of Mordor (1080p, Max) |
---|---|---|
74 fps | 49 fps | 32 fps |
Counter-Strike: Global Offensive (1080p, Low) | Counter-Strike: Global Offensive (1080p, Low) | Counter-Strike: Global Offensive (1080p, Low) |
---|---|---|
125 fps | 112 fps | 92 fps |
Температури и комфорт
Преди да споделим нашите резултати, ще ви напомним, че в нормални условия, няма как да достигнете толкова високо натоварване на процесора или видеокартата, следователно и на охладителната система, при толкова продължително време. Все пак това е най-сигурният начин, благодарение на който може да ви покажем на какво е способно охлаждането на модела, както и стабилостта на самия лаптоп при по-продължително време.
Както обикновено, започваме с едночасов 100% тест единствено на процесора и без изненади, хардуерът, с който е снабден ROG 752VW, се представи повече от задоволително. Максималните температури, които процесорът достигна бяха 80 градуса, които не попречиха на чипа да работи на максимална честота от 3.1GHz. В idle, температурите, които засякохме, бяха около 35 градуса. Червената линия показва температурите, а зелената – натоварването на процесора.
След един час стартирахме и стрес теста на видеокартата, а нещата не се промениха коренно, тъй като температурите на процесора се покачиха до 88-89 градуса, докато графичният ускорител работеше също при сравнително високи температури – около 83 °C, които не се оказаха достатъчно високи, за да забележим така наречения „throttle”. Все пак тактовата честота на CPU-то падна до 2.6 GHz, което е на нивото на базовата операционна честота на процесора, за да може да се охлажда пълноценно.
След като установихме, че охладителната система на ASUS GL752VW се справя с поддържането на сравнително ниските температури на вътрешните компоненти, за да работят безпроблемно, е ред да погледнем външната част на лаптопа, за да размерем дали има дискомфорт в частите, където най-често се намират нашите длани. Измерихме колко точно се затопля площта около клавиатурата, а може да видите резултатите отдолу. Зоната, където си почиват дланите ви остава хладна, а най-високите температури, които измерихме са в средата на долната част на клавиатурата – 40.6 °C.
Заключение
Моделите от ROG GL серията винаги са били сред предпочитаните на пазара, поради доброто съотношение между цена и производителност, и това е факт отново. Въпреки това, 17-инчовият модел не оправдава напълно покупката си, ако притежавате по-малкия събрат, ROG GL552VW, освен ако размерът не е от най-голямо значение за вас. Новият модел на ASUS е със същата батерия, която забелязахме при 15-инчовия модел, но тя се оказа недостатъчна, за да захрани GL752VW за по-дълго време – напротив, резултатите са почти двойно по-слаби от тези, които постигнахме при GL552VW. Екранът също е заменен от IPS към TN, което може да сметнем за малък минус, взимайки предвид какво предлагат моделите от този ценови клас, като Acer Aspire V17 Nitro Black Edition.
Все пак дисплеят предлага високо покритие на sRGB цветовото пространство и висок контраст, които са малко по-добри в сравнение с IPS матрицата. Няма как да пренебрегнем обаче ограничението при видимостта на ъглите, ниската максимална яркост, както и наличието на ШИМ при нива на яркост от 0 до 99%. Единствената причина да не вписваме последното като минус, е предлаганият като подарък от Laptop.bg пакет с профили, включително този за защита на здравето, който минимизира влиянието на широчинно-импулсната модулация, същевременно редуцирайки излъчването на вредната синя светлина (прочетете повече ТУК).
Клавиатурата и тъчпадът все пак остават толкова удобни и комфортни, независимо дали сте се потопили във виртуалния свят или пишете някакъв вид документ. В крайна сметка, оставяме избора изцяло на вас – дали да вземете по-големият ROG GL752VW или по-малкия ROG модел, който предоставя по-добра картина, както и по-дълъг живот на батерията след еднократно зареждане.
Повече информация относно ASUS ROG GL752VW, както и възможност за закупуването му, може да намерите в онлайн магазина на Laptop.bg:
http://laptop.bg/laptops-asus-ROG_GL752-asus_rog_gl752vw_t4255d
Pros
- Висока изчислителна и графична производителност
- Комфортен тъчпад и удобна клавиатура
- Висококачествено охлаждане
- Добро съотношение между цена и производителност
- TN панел с високо покритие на sRGB цветовото пространство, както и ниско време за реакция, което се счита за плюс при геймърите
- Поддръжка на M.2 SATA SSD
- Лесен достъп до частите, които най-често ъпгрейдваме
Cons
- Тежък и обемист
- TN матрица със сравнително ниска максимална яркост
- Сравнително кратък живот на батерията
Вашият коментар