• Новини
    • за компютри
    • за смартфони
    • за таблети
  • Лаптопи
    • Компютри
    • Таблети
    • Смартфони
    • Електроника
  • Форум за лаптопи
  • Класации
    • Класация на процесори
    • Класация на видеокарти
    • Класация на най-изгодните лаптопи за игри
    • Класация на най-мощните лаптопи за игри

Лаптоп.БГ - Новини и ревюта за лаптопи

  • Начало
  • Новини
  • Ревюта
  • Статии
  • Видео
  • Магазин

Ревю на безжични слушалки Rapoo H1030 и H6060

From: Никола Овчарски 21 Jun 2013 / 17:53 | 2 Прочетено 6,793 пъти

Dell G5 G7

rapooОсвен стандартните ревюта на лаптопи, таблети и смартфони, които правим, решихме да започнем да представяме и аксесоари за работа с тези устройства. Нашето решение съвпадна с дебюта на българския пазар на производителя на висококачествени безжични устройства Rapoo.

След като представихме безжичните мишки на Rapoo в предишната ни статия, то сега идва ред и на безжичните стерео слушалки на компанията. Припомняме, че Rapoo е производител на висококачествени безжични устройства като мишки, клавиатури и слушалки, а производствената площ възлиза на 80,000 кв.м. Продуктите се продават в повече от 35 държави, а служителите са около 3000 в цял свят.

USB Rapoo dongleПървият модел на Rapoo, който ще разгледаме, е H1030. Слушалките работят посредством USB приемник, който се поставя на свободен USB порт, а безжичната връзка се осъществява на честота 2.4Ghz. На размери приемника прилича на флашка като в единия край е разположен индикатор за работата му. Използвахме слушалките на лаптоп с Windows 7 като операционната система автоматично намери драйвъри. Върху едната слушалка са разположени три бутона – за включване/изключване на слушалките, както и за контролиране нивото на звука. След като USB приемника е поставен на компютър е нужно да се задържи бутона за включване и автоматично всичкия звук от компютъра ще бъде препратен към слушалките. За да работят безжично слушалките е нужно захранване, което се осигурява от вградена батерия, която се зарежда посредством mini USB кабел и порт, който е прикрит в едната слушалка. Недейте да бъркате mini USB порта с micro USB, който се използва при смартфони и таблети. Зареждането на слушалките трае 2 часа, след което могат да издържат до 6 часа, а максималния им обхват е 10 метра.

Rapoo H1030 също така разполага с вграден микрофон, така че слушалките могат да бъдат използвани и за разговори. Нашият екип изпробва слушалките разбира се като качеството на звука е добро. Разбира се не могат да биват сравнявани с професионални слушалки, но в ценовия клас, в който се предлагат (и не само) резултата е много добър. Нивото на звука може да бъде увеличавано до много висока степен, но тогава си проличава липсата на звукоизолация, когато и околните могат да чуят какво се слуша. H1030 се предлагат в черен или сребрист цвят като цената им е 62лв. с ДДС, а гаранцията е 24 месеца.

Rapoo H1030 Rapoo H1030 Rapoo H1030 Rapoo H1030 Rapoo H1030

Вторият модел на Rapoo, който ще разгледаме, е H6060. На външен вид слушалките ведната се отличават с по-стилния си вид, но по-голяма промяна има в технологията, която използват. H6060 разчитат на Bluetooth за безжична връзка, което веднага елиминира нуждата от голям USB приемник. Благодарение на Bluetooth технологията слушалките са подходящи за използване и със смартфони или таблети като във видеото сме демонстрирали работата им с Sony Xperia S. За захранване на слушалките отноно се използва вградена акумулаторна литиево-йонна батерия, която отново се зарежда с mini USB кабел, като разбира се такъв е включен в комплекта. Според Rapoo едно зареждане трае 3 часа като след това слушалките могат да се използват до 16 часа за възпроизвеждане на музика и до 20 часа разговори с вградения микрофон. На едната слушалка се намира порта за зареждане, а на другата – бутоните за управление. В този модел Rapoo използват сензорни бутони, тоест те се управляват чрез приплъзване на пръст върху тях, а не с натискане. Възможно е да се контролира нивото на звука, както и да се сменят песни. При нашите тестове с Xperia S от слушалките безпроблемно сменяхме пестине в Walkman приложението на Sony.

За да свържете сулшалките с дадено устройство е нужно да задържите бутона за включване на слушалките и през това време да го добавите от смартфона например. Качествето на звука отново е на ниво като при предишния модел, както и възможността за усилване на звука до голяма степен. Въпреки, че се използва Bluetooth максималния обхват отново е 10 метра, а гаранцията е 24 месеца. Rapoo H6060 се предлага в черен или бял цвят като цената е 75лв. с ДДС.

Rapoo H6060 Rapoo H6060 Rapoo H6060 Rapoo H6060 Rapoo H6060

Главните разлики между двата чифта слушалки е в технологията, която се използва. При единият тип е нужно постоянното използване на USB приемник, което ги прави по-подходящи за използване на лаптопи или таблети с пълноразмерен USB порт, тъй като смартфоните разполагат с micro USB порт. От друга страна слушалките с Bluetooth могат да се използват със смартфони и таблети, както и с лаптопи, които имат вграден Bluetooth. Но ако даден компютър няма вграден Bluetooth, то трябва да се закупи отделно приемник. Качеството на звука и при двата чифта е еднакво добро, така че при колебание между двата модела, трябва да се помисли коя технология би била по-подходяща.

Author: Никола ОвчарскиЗавършена бакалавърска степен със специалност информационни технологии. Интерес към всякакви технологични джаджи още от ранна възраст.

Comments

  1. Stoyan says

    08 Jan 2014 at 07:01

    Rapoo H6060 – наистина имат добър обхват. На теста удома почти покрих лимита от 10 метра, а слушалките си свиреха, но на всичкото отгоре сигнала минаваше през 2 стени, че чак и в хладилника се намърда! 😀
    Като изключим факта, че ми стягат малко повече от желаното, доволен съм от избора и съотношението цена-качество.

    Reply
  2. Свой says

    20 Mar 2015 at 01:22

    Чакойте малко. Щом купуваш слушалки не трябва ли предавателя-приемник да е включен в комплекта?

    Reply

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published.

Класации

  • Класация на Процесори
  • Класация на видеокарти
  • Класация на най-изгодните лаптопи за игри
  • Класация на най-мощните лаптопи за игри

СТАТИИ И АНАЛИЗИ виж още

Кратко ревю на XPG SX6000 Pro – PCIe NVMe Gen3 x4 SSD 09 Jan 2019
ASUS VivoBook X505ZA е нов модел, който изненадва приятно с характеристики/цена 12 Sep 2018
Бърз преглед на Tenda AC6 AC1200 – рутер с много възможности (+ видео) 30 Jul 2018
Софтуер за възстановяване на загубена информация EaseUS – възстановете изтрити, форматирани или изгубени файлове 10 Jul 2018
Ревю на Tenda Nova MW6 Wi-Fi система – как да избегнем слабия Wi-Fi сигнал (+видео) 10 Jul 2018

Ревюта виж още

Acer Nitro 5 (AN515-54) (GeForce GTX 1660 Ti) ревю – достъпният геймърски лаптоп е станал още по-добър 04 Nov 2019
Ревю на Acer Predator Helios 300 17 (2019, PH317-53) – оправдава ли високите очаквания? 23 Jul 2019
Ревю на Acer Predator Triton 500 – тънък и лек звяр, оборудван с RTX 2080 Max-Q 19 Jun 2019
Ревю на MSI GF63 8RD – красив и портативен гейминг лаптоп от среден клас 13 Apr 2019
Ревю на Acer Swift 5 (SF515-51T) – най-лекият 15-инчов лаптоп до този момент 01 Feb 2019

2007 - 2019 Some rights reserved - Лаптоп.БГ - Новини и ревюта за лаптопи